Adil Kullanım Kotası Kalkıyor Mu?

Önceleri ADSL internet paketlerinde hız çok düşük olduğu için Adil Kullanım Kotası neredeyse aşılmıyordu. Ama ülkemizde de fiber internetin kullanılmaya başlanmasının ardından gerçekten çok büyük bir sorun haline geldi. Sınırsız ve yüksek hızlı internet adı altında satış yapan firmalar buna Adil Kullanım Kotası adında bir saçmalık uydurmuşlar ve bunu bir kazanç haline dönüştürmüşlerdi. Geçtiğimiz son bir yıl içerisinde yüz binlerce imza toplandı ama sonuç alınamadı. Bunun üzerine siyasiler ve kullanıcılar birlik olup AKK’yi kaldırmak için çalışma başlattılar. Çalışmalar ülkemizde yaşanan olaylardan dolayı yavaşlamıştı. Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hızın iyileştirilmesi çalışmasına Başbakan Binali Yıldırım‘da yoğun destek gösteriyor. Ve Çarşamba günü operatörler ve sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen toplantıya birçok şirket katılıyor.

Hangi Şirketler Katılıyor?

Toplantıya;

  • Turkcell
  • Vodafone
  • Türksat
  • Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği üyesi şirketler gibi birçok ünlü firma da katılıyor. Söylenenlere göre internet sektörünün geleceğini şekillendirecek bu toplantıda çok önemli kararlar alınacak.

Dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise Türk Telekom’un bu toplantıya katılamaması. Turkcell’in internet sektörünü de Türk Telekom’un elinden almasına birşey yapamayan Türk Telekom bu Adil Kullanım Kotası saçmalığını destekleyen ilk firmalar arasında. Ee ne diyelim sonunu oturup izleyecek gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir