Akıllı Klavye Uygulaması

Microsoft bünyesinde özel bir birim olarak  çalışan Garage Group, Android platformu için geliştirdiği akıllı klavye uygulaması Hub Keyboard’u tanıttı. Sunduğu hızlı erişim seçenekleri ile mesajlaşmayı daha pratik hale getirmeyi hedefleyen uygulama, kullanıcıların uygulamalar arasında geçiş yapmadan tek bir klavye uygulaması üzerinden telefonlarındaki bilgilere ulaşmasını ve birçok işlemi gerçekleştirmesini sağlıyor.
Akıllı klavyede harflerin bulunduğu alanın üzerinde yer alan çubuğun üstünde dört tuş var ve her biri ile ayrı bir işlem gerçekleştiriliyor. Örneğin birinci tuşa dokunduğunuzda daha önce kaydettiğiniz metinlerin listesi geliyor ve kullanmak istediğiniz metni seçerek kolayca karşı tarafa yönlendirebiliyorsunuz. Uygulamanın üst çubuğunda yer alan ikinci tuşa dokunduğunuzda ise Office 365, OneDrive ve SharePoint uygulamalarındaki dosyaların linkine kolayca erişip istediğiniz kişiye gönderebiliyorsunuz. Üçüncü tuş ile telefonunuzdaki ve Office 365 hesabınızdaki kişi listesinden bir kişinin bilgilerine kolayca erişip mesaj gönderebiliyor ve çubuğun sonunda yer alan çeviri tuşuna basarak yazdığınız bir metni uygulamanın desteklediği dillerden herhangi birine çevirtip karşı tarafa öyle iletebiliyorsunuz.
Klavyedeki hızlı erişim tuşları aktif haldeyken otomatik tamamlama özelliğinin devre dışı kalması ve dosya erişim özelliğinden sadece dosyalarını Office 365’te saklayanların faydalanabilmesi ise uygulamanın eksik yönleri olarak göze çarpıyor. Hızlı erişim seçeneklerinin zamanla artması beklenen uygulama şimdilik sadece ABD’de kullanılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir