Bu Robot Bulaşık Yıkıyor.

Google’ın sahibi olduğu robot şirketi Boston Dynamics, bulaşıkları da yıkayabilen, SpotMini isimli yeni robotunu duyurdu ve artık eskiyen insan ırkını gözler önüne birkez daha sundu.

Boston Dynamics, daha çok köpek-robot diyebileceğimiz tarzda çalışmalar yapıyor. Daha önce yayınladığı videolarla internet alemini robotlara işkence yapılır mı, yapılmaz mı tartışmasına sürükleyen şirket, bir başka robotunu daha gösterdi. SpotMini ismi verilen bu robot, ağabeylerine göre daha küçük boyutlara sahip ve özellik bakımından daha üstün. Hatta videonun bir kısmında robotun bulaşık yıkayabildiğini bile görüyoruz.

SpotMini, oturma odanızda dolanıp, sizi rahatsız etmeyecek kadar küçük. Hatta yemek masasının altından geçip, koltuğunuzun yanına bile çökebiliyor. SpotMini’yi tanıtan videonun en dikkat çekici yanı ise robotun, tezgahtan bir bardağı alıp, bulaşık makinasına koyduğu anlar. Dahası bir soda şişesini, çöp kutusuna atabilecek kadar da kıvrak. Jetgiller çizgi filmindeki Astro’ya bir adım daha yaklaştığımızı gösteren o videoyu ise hemen aşağıdan izlemeniz mümkün.

İyi seyirler!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir