Facebook Live Güncellendi

Facebook uzun bir süredir videolarla ilgili önemli değişikliklere imza atmanın yanı sıra canlı yayın özelliğiyle de ön plana çıkmakta.Firma şimdide birçok kullanıcının platformda olmasını istediği önemli değişiklikleri içeren yeni bir güncelleme yayınladı.Güncelleme henüz bütün kullanıcılar için etkin değil.Fakat bu fazla zaman almayacaktır.

Güncellemenin getirdiği yeniliklere bakacak olursak:

  • Artık platform tam ekran yayınlara izin veriyor.Ayrıca özel bir mod ile sadece videoyu izleyip yorumları ve tepkileri gizleyebiliyorsunuz.
  • Bir başka yenilik ise iOS cihazlar için yatay ve dikey modda, Android cihazlar için dikey modda tam ekran video izlenebilme olanağını da getirmekte.Yılın sonlarına doğru Android cihazlar için gelecek olan bir başka güncelleme de Android cihazlar için yatay modda video izleneyebilme seçeneğini getirecek.
  • Bununla birlikte güncelleme kullanıcılara eski sınırından bağımsız olarak 4 saat kadar canlı yayın yapma imkanı tanıyor.

Şüphesiz bu özellikler kullanıcılar için oldukça beklenen özelliklerdi.Özellikle yorumların ve tepkilerin gizlenip sadece video izlenebilmesi özelliği birçok kullanıcının beklediği yeniliklerden biriydi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir