Fallout 4

Nükleer Savaş Sonrası Hayatta Kalma Mücadesi

Fallout serisinin son oyunun da takvimde yıllar 2287’yi gösteriyor.  Dünyayı yerle bir etmiş nükleer savaşın ardından 111 nolu sığınakta kalan karakterinizle gün yüzüne çıkıyorsunuz. Nükleer savaşın üzerinden 210 yıl geçtikten sonra nasıl hayatta kaldığınız soru işareti olacak şekilde başlayan Fallout 4’te oynanış serisinin bir önceki olan Fallout 3 ve Fallout Vegas’a benziyor. Ancak bu benzerliğe rağmen  oyun eleştirmenlerinin de dikkat çektiği üzere, oyun öncekilerden çok daha başarılı.

DLC Paketiyle Birlikte Robot Yapmak Mümkün

Gelen bir radyo mesajıyla oyuna  girdiğimiz otomatron adlı ek pakette orjinalde olamayan kritik bir özellik olarak oyunculara robot parçalarını kullanarak kendilerine ait özel robotlarını geliştirme imkanı verildi. Bu workshopla daha önce oyunda kendi silahınızı kendi yemeğinizi yaptığınız gibi  sıfırdan kendi robotunuzu yapabiliyorsunuz. Bu özellik Fallout bitirenlere geri dönmek için yeterli olabilir. Klasik bir berceste oyunu olan Fallout ana hikaye önem sıramasında son sıralarda yer alıyor desek yanlış olmayabilir. Zira başarıyla kurgulanmış açık dünyada level atlamak zekice düşünülmüş mini hikayeleri ile bu rol yapma oyununu özel kılıyor.

Fallout 4 Survival Mode

Son olarak Fallout sevenlerin heyecanla beklediğin survival mode için iyi bir haber verelim. Haftaya steam da beta olarak yer alacak olan survival mode de aklınıza gelebilecek herşey kat ve kat daha zor olacak. Açlık, susuzluk ve uykusuzluğun karakterinizi etkileyeceği mod ta yanınıza milyon tane mermi alıp dolaşamayacaksınız. Daha gerçekçi  bir zorluk seviyesinde olacak survival mode de radyasyon fırtınaları sahilde rastgeldiğiniz meltemler gibi de serinletici değil ölümcül seviyede esiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir