Google Maps Hindistan’da ‘tuvalet yerini belirleme’ özelliği ekledi.

Hindistan’da acilen tuvalete gitmeniz gerekiyorsa, hükümet bunun çözümünü buldu.

Bir yolun kenarına çekilip arkasında saklancak büyük bir çalı bulmaya gerek kalmayacak. Google Maps’e bulunduğunuz bölgede ortak bir tuvalet bulmak için bir ‘tuvalet bulucu’ özelliği eklendi.
Tabii ki Uygulama, o tuvalete girdiğinizde kötü kokudan kusacağınızı söylemiyor ancak International Business Times (IBT) birkaç ay önce, Kentsel Gelişim Bakanlığı (ÇAM) tarafından geliştirilen ve Aramayı yapan App’ı bildirdi. Dev Google  insanların Hindistan’daki şehirlerdeki ve kasabalardaki en temiz tuvaletlerin yanı sıra en yakın tuvaleti bulmalarına yardımcı olmayı planlıyor.

Bu, App’ın yalnızca hükümet tarafından işletilen genel tuvaletleri veya kesinlikle öfkeli pis bir durumda olan Sulabh Shauchalayas’ı değil aynı zamanda metro istasyonları, alışveriş merkezleri, benzin pompaları ve hastaneler gibi yerlerde tuvaletleri de bulması bekleniyor.
Bu girişim, Başbakan Narendra Modi’nin iddialı Swachh Bharat Abhiyan’ın bir parçası. Bir araştırma organizasyonu olan PRI, Hindistan’daki hane halkının% 70’inin ister kırsalda, isterse kentsel gecekonduda, tuvalete erişimi olmadığını söyledi. Örgüt, ülkedeki 1,2 milyar insanın yaklaşık yüzde 60’ının hala açık havada arındırdığını da ekliyor.
Uygulama, Ulusal Başkent Bölgesi ve Madhya Pradesh’deki iki şehri kapsıyor.
“İnsanlar öncelikle Google Haritalar’ı açıp yakınlardaki tuvalleri aramalı ve” tuvalet “,” lavabo “,” swachh “,” swachhata “,” shulabh “veya” shauchalay “gibi çeşitli anahtar kelimeleri arayabilirler ‘Ve Google bunları en yakın tuvaletlere yönlendirecek “dedi. Adlandırılmak istemeyen bir Çamur işçisi geçen ay IBT’ye söyledi.
Ancak tuvaletlerin temiz olmasını nasıl sağlarım?
“Yerine getirilen sistem ağır insan kaynaklarının geri beslemesine bağlıdır, bu nedenle eğer bir kişi bir tuvaletin temiz olmadığını fark ederse, tesisin bulunduğu tesis için kötü bir gözden geçirme veya değerlendirme yapabilir Google Haritalar’da “dedi.
Hükümet, kentsel alanlarda inşaat tuvaletinde% 50 hedefe ulaşıldığını söyledi. Kentsel Gelişme Bakanı Venkaiah Naidu, şimdi odağı sadece belediye koğuşlarını açık havada dışkılama olarak nitelendirmek değil, sadece tuvaletlerin inşasını saymak olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir