Intel, Yeni Nesil İşlemcilerini Piyasaya Sunmaya Hazırlanıyor

Bu zamana kadar çıkarttığı tüm işlemcilerde büyük başarı yakalayan Intel, Tayvan’da gerçekleştirilen Computex fuarında yeni çıkacak olan ürünleri hakkında bilgi verdi.
7. Nesil işlemcileri Kaby Lake’ı piyasaya sunmaya hazırlanan Intel, yeni işlemcilerin 10 çekirdekli olarak bu yıl içinde piyasaya sunulacağını açıkladı. Yeni nesil işlemciler ile birlikte, altıncı nesil Skylake işlemcilerin ucuz versiyonu olarak lanse edilen Apollo Lake işlemcileri de satışa sunulacak. Bu işlemciler sayesinde düşük kapasiteli laptoplarda ya da tablet cihazlar, USB-C arayüzü eklentisi ve 4K video oynatma özelliği kazanabilecekler.
Intel Kaby Lake işlemcisinde bulunan ve insan hücrelerinde bulunan ribozomdan bile daha küçük bir boyuta sahip olan transistorler 14 nanometre boyutunda olacak. Ancak hem performans
hem de verimlilik olarak çok iyi bir durumda olacak. Intel Kaby Lake işlemcileri Windows 7 desteklenmeyecek. Kaby Lake işlemcileriyle Windows 7 çalıştırılsa bile, güvenlik güncellemeleri alınamayacağı için cihazlar dış tehditlere karşı savunmasız kalacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir