İntel’den Şaşırtan Teknoloji Kabylake Mimari İşlemciler Geliyor…

2015 Yılının son aylarında piyasaya sürülen muazzam mimarisi ile dikkatleri toplayan İntelin Skylake serisi artık upgrade oluyor.İntel mühendisleri tarafından geliştirilen ve yeni bir mimariye sahip olan 7.Nesil olarak adlandirilan e KabyLake  mimarisine sahip olan dahili GPU lu işlemciler raflarda yerini almayı bekliyor.Kabylake mimarilerde kullanılan dahili GPU teknolojisi ile İntel oyuncular için yeni bir seçenek olarak ön plana çıkabilir.İçinde barındırdığı dahili GPU sayesinde harici ekran kartı satın almayı durduracağa benziyor.Kaby Lake isimli 7.nesil işlemcinin performans olarak günümüzdeki harici ekran kartları ile nerdeyse hemen hemen aynı performansı vermesi gözleniyor.

İşte Bu Muazzam İşlemcinin Teknik Özellikleri;

CPU Saat Hızı Olarak Tam Tamına 4.5 Ghz  Hızına ulaşabiliyor.

Intel’in yeni amiral gemisi İntel  Core i7 7700K işlemcisi tam 4.5 GHz saat hızına ulaşabildiği gibi, içerisinde dahili olarak gelen GPU ile birlikte günümüz oyunlarını rahatlıkla oynayabilme gücünü ortaya koyuyor. Bilakis daha testleri bile tamamlanmayan işlemci için test sonuçlarını beklemek daha mantıklı olacaktır.

Yeni nesil işlemcilerde GPU performansının yanı sıra, 4K destekli yüksek çözünürlükleri de alabileceğiz. Ayrıca isteyen kullanıcılar Full HD veya 2K görüntü ile kullanımlarına devam edebilecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir