İnternet Hızını Arttırma Yöntemleri

Wifi hızınızın performansı nasıl kurulum yaptığınıza ve nasıl yapılandırdığınıza göre değişebilir. İnternet hızınızda yavaşlıklar varsa,servisi aramadan ilk önce WİFİ ağınızı kontrol etmenizde fayda var.

WİFİ Hız Testi Yapma ;

Eğer mobil’den yani Android Veya İOS işetim sistemi kullanıyorsanız. Android için Google Play’den Speed Test.net uygulamasını aratıp indirin ve hız testinizi yapın ve hızınızı öğrenin. İOS için Google Play’den Speed Test.net uygulamasını aratıp indirin ve hız testinizi yapın ve hızınızı öğrenin.

WİFİ Ağı Çalışma Prensibi Nedir ?

Modemin yönetim konsolu tarafında bulunur. WLAN veya yerel alan ağı’da denilir.WİFİ2.4 GHZ çevresine birer grup frenkanslar kullanarak bilgisayarların kendi aralarında veri gönderip almalarını sağlayan teknolojidir.

WİFİ bağlantısı 802 protokolünü kullanır.Eğer çevredeki bütün ağlar 2.4 GHZ frenkans’ta çalışabiliyorsa,bazı cihazların sinyalleri karışıp çakışma yapabilir.802 protokolü ,bu çakışmaları engeller ve bunu yaparken 13 farklı kanal kullanır.

İnternet Performansını Arttırma ;

Konumunuz bu durumda oldukça önemlidir.Modeminizi merkezi yerlere konulması gerektiğini  duymuşsunuzdur.Fakat bu yanlış bir yöntemdir nedeni ise çeşitli koşullarda bu yöntem işe yaramamaktadır.

Modem ile sizin aranızdaki duvarın içindeki tuğlalar sizin hızınızı oldukça etkiler.Bu yüzde WİFİ kullanırken duvar vb aranızda olmadığından emin olunuz.

Dolap ve diğer ahşap malzemeler sizin WİFİ sinyallerinizi azda olsa emer bu yüzden buna da dikkat edin ve modeminizi oldukça yüksek yere koyunuz.

Evinizdeki  aliminyum ve diğer metaller sizin WİFİ sinyallerinizi emerek sizin hızınızı düşürüyor.Bu yüzden metal benzeri maddeleri WİFİ kullandığınız yerde bulundurmayın gerekmedikçe.

Bunları yaparsanız internet WİFİ hızınızı biraz’da olsa hızlandırabilirsiniz tabi ki bu yöntemler herkeste işe yaramayabilir fakat bu durumlar yüzünden bazı internet ağları büyük kayıplar yaşıyor WİFİ açısından siz’de bunları yapın ve kaybınızı önleyin.Hızlı bir internet kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir