Microsoft Suyun Altına Veri Merkezi Kuruyor


Her geçen gün biraz daha artan veri merkezi kullanımı, firmaları farklı yatırımlar yapmaya zorluyor. Microsoft’un, su altında kurmayı planladığı veri merkezi projesi de bunlardan biri.

Yeni cihazların gelişmesi ve sosyal medyanın kullanımı ile birlikte web trafiğindeki artış önemli seviyelerde artmaya başladı. Bu artışı karşılamak isteyen Google ve Facebook yeni veri merkezleri kurarken en fantastik proje Microsoft’tan çıktı.Artan soğutma maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen Microsoft yeni projesi ile veri merkezini suyun altına kurmayı planlıyor.

microsoft

Suyun altında veri merkezi kurma projesi üzerinde uzun zamandır çalışan Microsoft, özel olarak geliştirilen bir kapsül sayesinde verileri 105 gün boyunca suyun altında saklamayı başardı.

Proje hakkında açıklama yapan Microsoft yetkilileri; “Özellikle artan soğutma maliyetlerinin çok daha düşük olduğunu ve suyun altına veri merkezi kurmanın genel olarak daha pratik olduğuna vurgu yaptı.” Aynı zamanda üretilecek olan kapsüllerin çevreye daha saygılı olacağı ve okyanuslarda alan yaratmanın daha kolay olacağı açıklandı.

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

 Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri Teknopage

Güncel Teknoloji Haberleri
Güncel Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir