Motorola’nın Yeni Akıllı Telefonu Moto “Z”

90’lı yıllarda ülkemizde zor bulunan ve en modern telefon olan Motorola,Nokia’nın tahtına boyun eğmişti.Ve bugün global dünyada piyasadaki dengeler değişmiş ve gelişmiş olmasına rağmen köklü bir firma olan Motorola yeni bir telefonla sizlerle buluşuyor.Belkide tekrar eski tahtına geçer kim bilir?

Moto Z, Android 6.0  Marshmallow sisteminde çalışıyor. İşlemcisi ise Snapdragon 820, 2.2 GHz Quad-core CPU veAdreno 530 GPU’sunu barındırıyor. 4 GB Ram’e sahip bir telefon oldukça güçlü bir temel sisteme sahip. 32 GB ve 64GB’lık 2 tane farklı hafızaya sahip versiyonu bulunuyor buna ek olarak da SD kart desteği da sağlanıyor. 136gağırlığında çok hafif bir telefon. 5.5” AMOLED ekrana sahip, 2K (2560 x 1440) ve Gorilla Glass bulunuyor.Aynı zamanda su geçirmez ekrana sahip. Bataryası 2600 mAh, 30 saat gibi çalışma süresi var. 15 dakikalık şarj 8 saate kadar dayanabiliyor. LTE (4G) desteği bulunuyor. Nano SIM ile çalışmaktadır.Parmak izi okuyucusu bulunuyor.

En önemli unsurlardan birine gelelim kamera. 13 MP arka kamera 5 MP ön kamerası var. Video kalitesine gelirsek de1080p (60 fps), 4K ( 30 fps) gücüyle yüksek çözünürlükte video çekebilirsiniz.

Telefon dizaynı ise ana renk siyah olmak üzere gri döşemeli yarım ay,siyah temalı Rose Gold ve Fine Gold. Renkler değişebilir.

Her şey iyi güzelde şimdi fiyatını öğrenelim Moto Z, 624$’dan başlayan fiyatlarla kullanıcılarına sunuluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir