Piyasanın Yeni Kralı AMD Radeon X 480

İlerleyen teknoloji ile birlikte oyunculara daha deneyimli bir oyun keyfi vermeyi amaçlayan AMD yeni performans canavarını sevenleri ile paylaştı.Oyuncular arasında bu senenin ilgi odağı olan AMD Radeon X 480 her açıdan mükemmel bir yapıya sahip.Üst düzey tasarımı ve kendine özgü yapısı ile birçok firmanin odağı olan 480 bu senenin en çok satan kartlarından olacağa benziyor

İşte msi-radeon_rx_480_gaming_x_8gOyun Canavarı RX480 nin Genel Özellikleri;

Twin Frozr VI tasarımı ile büyük bir odak noktası olan MSI RX480 Gaming X modeli ile görücüye çıktı.

Twin Frozr VI tasarimi ile gücüne güç katan RX 480 14 nm grafik çekirdeği ve düşük TDP değeri ile oyunculara f/p bakımından üst düzey bir deneyim sunuyor.

Twin Frozr ile daha yüksek çekirdek ve bellek frekansı sunan MSI oyunlarda 1440p ve VR performansı olarak karşımıza çıkıyor.

Dış görünüş bakımından cok canlı bir kırmızı renk ile oyuncuları derinden etkileyeceği düşülen GAMING ibaresi hayret verici.

MSI in askeri sınıf olarak tanımladığı Military Class 4 bileşenleri ile donatılan ve kartı besleme açısından 8 güç bağlantısı ile güçlendirilen bu kart ile hız aşırtma ile daha üst seviyelere ulaşmanıza yüksek derecede katkıda bulunuyor.

Göz kamaştırıcı bir yapıya sahip olan Gaming X modeli mat siyah ve kartın arka tarafındaki silah plaka ile hem kartın gücüne güç katıyor hemde tasarım olarak kullanıcıya üst düzey deneyim sağlıyor.

Polaris mimari ile üretilen RX 480 önceki serilere göre daha düşük ses gürültü deneyimi sunarak birçok dezavantajıda ortadan kaldırmış görünüyor.Gaming X modelinde yeni fanlarında  kullandığı çift rulman sayesinde daha uzun ömürlü ve daha sessiz bir kullanım imkanı sağlıyor.

Alt panelde ise bakırdan soğutma boruları, nikel kaplamalı bakır taban plakasına çok daha az ısı iletirken yüksek kaliteli termal macun da Polaris grafik işlemcinin serin tutulmasını sağlıyor.

MSI Radeon RX 480 Teknik Özellikleri

aaa

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir