Sizi Diğer Zamanlara Götürecek 5 Bilim Kurgu Oyunları

1- Half Life Serisi

Listemize bir Valve oyunu ile başladık, bir Valve oyunu ile bitiriyoruz. Half Life serisi bir efsanedir ve hep öyle kalacaktır. Oyundaki mekan, senaryo, silahlar öyle güzel işlenmiş ki Valve gerçekten bu konuda başarılı olmuş. Oyunu en baştan başlayıp tüm seriyi oynayın ve siz de bizr yani Half Life 3 ne zaman çıkacaklar kulübüne katılın!

2- Bioshock Serisi

Bioshock Serisi gerçekten çok ilginç bir seri. Gerçekten zamanın ötesinde bir oyun ve sürükleyici bir hikayeye sahip. Oyunu oynarken iyi takip edin çünkü bitirdiğinizde oyunu anlamamış olabilirsiniz. Fakat internetten biraz araştırma yaptığınızda ve oyunda neyin ne olduğunu öğrendiğinizde şaşıracaksınız. Mutlaka oynamanız gereken zamanın ötesinde bir bilim kurgu oyunu.

3- Halo Serisi

Halo serisi Xbox’ın en gözde oyunudur. 26. yüzyılda geçen oyunda oldukça teknolojik silahlar mevcut. Yönettiğimiz karakter olan Master Chief’e Cortana isimli bir yapay zeka eşlik ediyor.

4- Crysis Serisi

Crysis ise Crytek tarafından geliştirilmiş bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Aksiyonu bitmek bilmeyen bu oyunda bir yönettiğimiz karakter bir nano suit giyiyor ve bu suit sayesinde çeşitli özellikler, yetenekler kazanıyor. Oyunda çeşitli uzaylı yaratıklar ve doğaüstü bir kurgulama var. Ayrıca Türkçe seslendirme de mevcut.

5- Portal Serisi

Portal Valve tarafından geliştirilmiş birinci şahıs nişancı (fps) bir bilim kurgu ve macera oyunudur. Oyunda Chell isimli bir karakteri yöneterek giderek zorlaşan bulmacaları çözüp odaları geçiyorsunuz. Bu odaları geçmek için Portal isminde bir silahınız var ve bu silah sayesinde mavi ve turuncu geçitler oluşturabiliyorsunuz. İki geçidi de açtıktan sonra birinin içinden diğerine geçebilmeniz mümkün. Bilimin muazzam bir şekilde işlendiği bu güzel seriyi mutlaka oynayın. O bölümleri geçmenin zorluğunu mutlaka yaşayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir