Sosyal Medya Pazarlamasında Kullanılan Etkili Sosyal Medya Araçları

Geçen seferki yazımızda sosyal medya hesaplarımızı nasıl toplu halde kullanacağımızdan bahsetmiştim. Bu yazımda ise çalışmalarınızı, kampanyalarınızı, markanızı veya kendinizi sosyal medyada duyurmak için çeşitli çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Bu yazıda, bu çalışmalar için kullanabileceğiniz en iyi sosyal medya araçlarını tanıtacağım.

Social Mention

Gerçek zamanlı sosyal medya araması ve analizi için kullanabileceğiniz bir araç olan Social Mention, anlık olarak sosyal medya trend konularını da listelemektedir. Facebook, WordpRes bloglar, Twitter, YouTube, Ask.com ve daha pek çok platformda araştırma yapan platform, size detaylı bilgi ve fikirler verir.

SlideShare

Ayda 60 milyon tekil ziyaretçiyi ağırlayan SlideShare ‘de paylaşacağınız içerikler ile ciddi bir takipçi ve ziyaretçi kazanabilirsiniz. Bir çok kişi sadece bu sebepten dolayı bu sitede sunumlar ve paylaşımlar yayınlamaktadırlar.

HootSuite

Yeni paylaşımlar yapma, gelen etkileşimleri yanıtlama gibi işlemler yapabileceğiniz HootSuite’e 100 adete kadar sosyal medya hesabı tanımlayabilirsiniz. Bu araç ile, paylaşımlarınızı planlayarak, hesaplarınızı izleyebilir, zaman içerisinde oluşan sosyal medya büyümenizi gözlemleyebilir ve hesaplayabilirsiniz.

CoShedule

Sosyal medya platformlarında yapacağınız paylaşımlarınız için bir yönetim aracıdır. Sürükle-bırak şeklinde çalışan takvimi ve yaptığınız değişikliklerin tüm sosyal medya hesaplarınızda paralel olarak güncellenmesi, büyük kolaylık sağlayan özelliklerinden birisi. Ayrıca WordPress ile kolayca entegre edebileceğiniz bir de eklentisi bulunmaktadır.

Flare

Flare Flare, sadece tek bir tıklama ile paylaşım yapmanıza olanak tanıyan bir sosyal medya aracıdır. Paylaşımlarınızın hangi sosyal medya platformunda, kaç kere görüntülendiği ve paylaşıldığı gibi istatistikleri size veren araca göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Narrow

Twitter’da takipçilerinizle iletişim kurarken ve paylaşımlarda bulunurken size zaman tasarrufu sunan bu araç, ürün ve hizmetler üzerinden gerçek kullanıcıları talip ederek, size en uygun kitleyi oluşturur ve takipçi kazanmanızı sağlar.

 Source Metrics

Bu araç, sosyal medya üzerinde kampanyalar oluşturmanıza, bu kampanyaların etkileri ve dönüşümleri hakkında bilgi sahibi olmanıza, belirli bir bölge ve kitleye özel hitap ederek, dönüşümler almanızı sağlayan bir araçtır.

Bit.ly

Sosyal medya üzerinde kimse uzun ve karmaşık linkler görmekten hoşlanmaz. Özellikle Twitter gibi karakter sınırı bulunan sitelerde zaten uzun linkleri etkili kullanamazsınız. Bu aşamada bit.ly servisi sizin için kurtarıcı nitelikte bir servis olacaktır. Uzun linklerinizi kısaltarak, sosyal medya hesaplarınızda kolayca paylaş- manıza olanak tanıyan bu servis ayrıca ilgili linklere nereden, kaç kere tıklandığını da raporluyor.

Topsy

Özellikle Twitter’a odaklanmışsanız Topsy sizin için önemli bir araç olacaktır. Herhangi bir konuda veya şirket hakkında tweet aramak ve bulmak, bu tweetlerin kaç kere paylaşıldığını görmek için işinize yarayabilecek bir araçtır.
Örneğin; “içerik pazarlama” kelimesi geçtiğimiz 13 saat içerisinde yaklaşık 3.048 kez tweet edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir