TWITTER AVRUPA ÇAPINDA #İŞBULMA FUARI BAŞLATIYOR

Twitter, Avrupa çapındaki tüm şirketleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda sanal #İşBulmaFuarı üzerinden buluşmaya davet ediyor. Alanında tek olan online fuar, Türkiye dahil hem işverenleri ve iş arayanları Avrupa çapında bir araya getiriyor.

Tüm gün boyunca farklı sektörlerden ve ülkelerden şirketler Tweet atarak bünyelerindeki açık pozisyonlara en uygun adayları bulabilmek için çalışacak. Twitter iş arayanlar için önemli bir platform oluşturuyor. Siz de iş arıyorsanız tecrübenizi 140 karaktere kadar anlatacak potansiyel işvereninizin dikkatini çekebilirsiniz.

İnsan kaynakları veya eğitim alanlarındaki uzmanlar #İşBulmaFuarı etiketini kullanarak hem sanal ortamda çevrenin nasıl genişletilebileceğini hem de hayallerdeki işi bulmaya dair ipuçları hakkında Tweet atabiliyorlar.

Twitter Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Avrupa Pazarlama Direktörü Brian Lavery, Twitter’ın profesyonel iş hayatındaki önemini şu sözlerle aktarıyor: ‘’Hayatta hangi işi yapıyor veya hangi işi yapmak istiyorsanız Twitter profesyonel profilinizi genişletmeniz, iş bulabilmeniz veya ilgilendiğiniz  mesleklerle ilgili haberleri takip edebilmeniz için çok büyük bir platform.’’

‘’İşverenseniz Twitter; şirketinizi online platformlarda hareketlendirmek ve iş fırsatlarınıza en uygun adayları bulabilmek için mükemmel bir ortam. İşverenleri iş arayanları ve sektörün uzmanlarını twitter’da 19 Mayısta #İşBulmaFuarı çatısı altında bir araya getireceğimiz için büyük bir heyecan duymaktayız. O gün herkesin kuracağı bağlantıları görmek için sabırsızlanıyoruz. Hem şirketlere hem de çalışanlara başarılar diliyoruz’’ #İşBulmaFuarı içinde nasıl yer alabilirsiniz ?

Twitter; Türkiye özelinde bu önemli sosyal kampanya için kullanılacak etiketi #İşBulmaFuarı olarak belirlendi. Şirketlerin ayrıca #Pazarlama, #Üretim, #Finans gibi sektörler özelinde veya #İstanbul, #Ankara, #Bursa veya #Trabzon gibi il bazında etiket koymaları da dikkatlerin çekilmesini sağlayacak.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen şirketlerin Twitter’a kaybolması gerekiyor. Kaydın ardından size özel bir bilgilendirme paketi alacak ve Twitter’ı iş bulma alanı olarak kullanmanın en incelikli yollarını öğrenmek amacıyla bir eğitim seansına katılabileceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir