Online Video Düzenleme Siteleri

Akıllı telefonlar sayesinde neredeyse her yerde ve her zaman video çekebiliyoruz ama çektiğiniz videoyu olduğu gibi paylaşmak istemediğiniz zamanlar da oluyordur. Belki videonun başında atmak istediğiniz bir bölüm vardır, belki de arka plandaki gürültüyü biraz azaltmak istiyorsunuzdur.
Videolarınızı iyileştirmek için ayrı bir video düzenleme yazılımı indirmek yerine onları doğrudan YouTube üzerinde düzenleyebilirsiniz (www.youtube.com/editor). Özellikle o videoyu daha sonra YouTube’da paylaşmayı düşünüyorsanız YouTube Video Editörü daha da kullanışlı oluyor. Editör, farklı videoları birleştirip tek bir film yapmanıza, videoları belli uzunluklarda kırpmanıza, görsel efektler ve fon müziği eklemenize yardımcı oluyor.
Alternatif olarak WeVideo’yu (www.wevideo.com) da kullanabilirsiniz. WeVideo, kapsamlı ama kullanımı kolay video düzenleme araçları sunuyor. Ancak ücretsiz planda en fazla 7,5 dakikalık videoları en fazla 720p çözünürlükte dışa aktarabilirsiniz.
Bir diğer seçeneğiniz de Magisto (www.magisto.com). Bu gelişmiş bir video editörü değil. Aksine, servise yüklediğiniz video ve fotoğrafları kullanarak neredeyse tamamen otomatik olarak çok şık klipler oluşturuyor. Ücretsiz planda sadece 1,15 dakikalık klipler oluşturabildiğiniz için çok kullanışlı olmayabilir ama beğenirseniz ücretli planlara geçiş yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir