Yakın Gelecekte Gerçekleşecek 5 Önemli İcat

Bugün hayat, 20 yıl önceki gibi değil. Bunun nedeni ise teknoloji ve yeni icatlar. Araştırmacılar, bilim adamları ve mucitler, hayatımızı daha iyi ve basit hale getirmek için her zaman yeni buluşlar ve yeni fikirler üretmek için çalışıyorlar. Cep telefonunun icadı ve Smartphone bunun bir kanıtıdır. Bu buluşlar tamamen yeni bir sosyal deneyim kazandı. Cep telefonunun mesaj gönderdikten sonra birçok kişi nadiren birisine ulaşmak için telefonu kullandı. Kamera cep telefonuna eklendiğinde mesajlaşma tamamen değişti. Smartphone icat edildikten sonra, sosyal medya kullanımı patlamaya başladı. Smartphone, istediğiniz zaman erişebileceğiniz sosyal medya uygulamalarını telefonunuzda doğru tutmayı mümkün kıldı. Hayatımızı sonsuza dek değiştirecek çok yeni veya neredeyse tamamlanmış başka buluşlar var.

1- Güneş ışınları ile çalısan sokak lambaları

Vergi mükellefi paranın büyük bir kısmı, sokakları sokak lambaları ile aydınlatmak için gereken elektrik maliyetine yol açar. Güneş sokak ışıklarından yararlanan birçok topluluk var. Gün boyunca, ışıklar güneş ışığı ile şarj olur. Geceleri, aydınlatmak için yeterli gücün fazlası kullanılır. Elektrik ihtiyacı yoktur, dolayısıyla mükellefler için maliyet yoktur.

2-Kendi Kendine Giden Şoförsuz Arabalar

Kendi kendine giden soförsüz arabalar, yalnızca bilimkurgu filmlerinde gördüğünüz bir şey değil, aslında gerçeğe dönüşüyor. Büyük teknolojik devler zaten üzerinde çalışıyorlar. Bu arabalar girmenize, hedefinizi yazmanıza ve daha sonra aracın tüm işi yapmasına izin verecek. Kendine Giden Şöforsuz özelliklerine sahip bazı araçlar var, örneğin bir şey yola çıktığında otomatik fren yapacak araçlar. Birkaç yıl içinde, insan hatasından kaynaklanan kazalar geçmişte kalacak gibi duruyor.

3-Robot Hizmetçiler

Şu ana kadar, bir robot hizmetçisine en yakın olan şey etrafında dönen ve yerinizi boşaltacak küçük nesneler. Ayrıca, bu robotların zemini vakumlar ve paspaslayan bir versiyonunu var. Ayrıca çimlerinizi kesen robotlarda mevcut. Cornell Üniversitesi’ndeki bilim insanları, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek robotlar üzerine çalışıyorlar. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, belirli ev işleri yapabilen robot hizmetçilerine sahip olacağımızı öngörüyorlar. Muhtemelen pahalı olacaklardır, ama bir göze alabiliyorsanız, ev işi yapma günleriniz sona erecektir.

4- Diş Sensörleri

Kimse dişhekimine gitmeyi sevmez. Bazı insanlar korktuğundan önünden bile geçmekten kaçınırlar. Tufts ve Princeton Üniversitelerindeki bilim adamları, ağızdaki boşluklara veya diğer enfeksiyonlara neden olabilecek herhangi bir bakteri hakkında sizi uyaracak bir diş algılayıcısı üzerinde çalışıyor. Bu, diş hekiminizi ziyaret etmeniz gereken süreleri önemli ölçüde azaltabilir.

5- 3D ve 4D Baskı

3D ve 4D baskı dünyayı değiştiriyor. Bilim adamları, şimdi işlevsel olabilecek bir organı 3D olarak basmak için deneyler yapıyorlar. Bu başarılırsa organ bağışlarına sonsuza kadar ihtiyaç kalmayabilir.

Sonuç olarak; yeni teknoloji ve yeni icatlar yıllar geçtikçe hayatlarımızı daha da değiştirdi. Sonraki, 5, 10 veya 20 yıl boyunca, ilerlediğimiz gelişmeler inanılmaz olacak.

Yakın Gelecekte Gerçekleşecek 5 Teknolojik Gelişmeler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir